HELSINKI UNITED

Helsinki United on keväällä 2020 perustettu uusi salibandyseura.

Helsinki Unitedin toimenpideohjeistus joukkueille Korona-epidemian leviämisen hidastamiseksi.

Uutiset

Kausi käyntiin!

HELSINKI UNITED Helsinki United on keväällä 2020 perustettu uusi salibandyseura.  Kausi käyntiin!Uutiset -Helsinki Unitedin joukkueet aloittivat sarjakautensa viime viikonloppuna.   Yhteensä seuran joukkueille kertyi 23 ottelua, joista voittoihin päättyi 14. Alla...

A -ja B -pojat pelasivat karsintoja menneenä viikonloppuna

HELSINKI UNITED Helsinki United on keväällä 2020 perustettu uusi salibandyseura. A -ja B -pojat pelasivat karsintoja menneenä viikonloppunaUutisetHelsinki Unitedin A -ja B -pojat pelasivat karsinnoissa menneenä viikonloppuna.   A -pojat matkusti Raumalle...

A -ja B -pojat pelaavat isoista asioista tulevana viikonloppuna

HELSINKI UNITED Helsinki United on keväällä 2020 perustettu uusi salibandyseura. Helsinki Unitedin A -ja B -pojat pelaavat karsinnoissa tulevana viikonloppuna 22-23.8.  UutisetA -pojat matkaa A -poikien 1-divisioonan karsintoihin Raumalle, jossa kuuden joukkueen...

A -poikiin kolme uutta pelaajaa

HELSINKI UNITED Helsinki United on keväällä 2020 perustettu uusi salibandyseura. Haemme pelaajia kaikkiin joukkueisiimme!UutisetHelsinki Unitedin A -pojat on tehnyt sopimukset kolmen uuden pelaajan kanssa. Joukkueeseen ovat liittyneet puolustajan paikalla pelaava Roni...

A -poikien 1-divarin ja B -poikien esikarsintojen lohkot selvillä

HELSINKI UNITED Helsinki United on keväällä 2020 perustettu uusi salibandyseura. Haemme pelaajia kaikkiin joukkueisiimme!Uutiset A-poikien 1. divisioonan karsinta Ryhmä 1 (lohkot 1 ja 2) Ryhmä 2 (lohkot 3 ja 4) Lohko 1 Lohko 2 Lohko 3 Lohko 4 LNM Rangers NJ Welhot...

Helsinki Unitedin toimenpideohjeistus joukkueille Korona-epidemian leviämisen hidastamiseksi.

Kesäkuun alusta 1.6. alkaen aloittavat joukkueet harjoittelutoiminnan halleissa erikoisjärjestelyin.

Hallilla liikkuminen, hallille tulo ja hallilta poistuminen erillisohjein:

Hallille tultaessa ja poistuessa pestään/desinfioidaan kädet

Lajiharjoittelu varustus oltava ulkovaatteiden alla valmiiksi hallille tultaessa.

Mukaan halliin otetaan ainoastaan henkilökohtainen maila(t), sisäpelikengät, henkilökohtaiset suojalasit sekä henkilökohtaiset juomapullo(t) kotona täytettynä.

Harjoitusvuorojen vaihto suoritetaan porrastetusti n.5min. välein ohjatusti erillisenä tulevan ohjeistuksen mukaan.

Vanhemmat, perheen jäsenet ja muu turha liikkuminen hallien sisätuloissa toistaiseksi kielletty.

Sairaana tai riskiryhmän kuuluva henkilö ei saa osallistua seuran harjoituksiin.

 

Mennään seurassamme terveys edellä.

Pidetään huolta toisistamme!

Helsinki United toiminnanjohtaja,

Marttin Herranen

Yhteydenottolomake

10 + 15 =

Copyright © Helsinki United 2020