HELSINKI UNITED

Helsinki United on keväällä 2020 perustettu uusi salibandyseura.

Haemme pelaajia kaikkiin joukkueisiimme!

Uutiset

Kausi käyntiin!

HELSINKI UNITED Helsinki United on keväällä 2020 perustettu uusi salibandyseura.  Kausi käyntiin!Uutiset -Helsinki Unitedin joukkueet aloittivat sarjakautensa viime viikonloppuna.   Yhteensä seuran joukkueille kertyi 23 ottelua, joista voittoihin päättyi 14. Alla...

A -ja B -pojat pelasivat karsintoja menneenä viikonloppuna

HELSINKI UNITED Helsinki United on keväällä 2020 perustettu uusi salibandyseura. A -ja B -pojat pelasivat karsintoja menneenä viikonloppunaUutisetHelsinki Unitedin A -ja B -pojat pelasivat karsinnoissa menneenä viikonloppuna.   A -pojat matkusti Raumalle...

A -ja B -pojat pelaavat isoista asioista tulevana viikonloppuna

HELSINKI UNITED Helsinki United on keväällä 2020 perustettu uusi salibandyseura. Helsinki Unitedin A -ja B -pojat pelaavat karsinnoissa tulevana viikonloppuna 22-23.8.  UutisetA -pojat matkaa A -poikien 1-divisioonan karsintoihin Raumalle, jossa kuuden joukkueen...

A -poikiin kolme uutta pelaajaa

HELSINKI UNITED Helsinki United on keväällä 2020 perustettu uusi salibandyseura. Haemme pelaajia kaikkiin joukkueisiimme!UutisetHelsinki Unitedin A -pojat on tehnyt sopimukset kolmen uuden pelaajan kanssa. Joukkueeseen ovat liittyneet puolustajan paikalla pelaava Roni...

A -poikien 1-divarin ja B -poikien esikarsintojen lohkot selvillä

HELSINKI UNITED Helsinki United on keväällä 2020 perustettu uusi salibandyseura. Haemme pelaajia kaikkiin joukkueisiimme!Uutiset A-poikien 1. divisioonan karsinta Ryhmä 1 (lohkot 1 ja 2) Ryhmä 2 (lohkot 3 ja 4) Lohko 1 Lohko 2 Lohko 3 Lohko 4 LNM Rangers NJ Welhot...

Helsinki Unitedin A -poikiin mahtuu vielä muutamia pelaajia

 

Helsinki United kasaa joukkuetta A -poikiin. Joukkueen ainoa tavoite on pääsy valtakunnalliseen 1-divisioonaan syksyn karsintojen kautta ja menestyminen 1-divisioonassa. Joukkue tulee tekemään kauden aikana tiivistä yhteistyötä seuran B -poikien joukkueen kanssa.

Joukkue aloittaa omatoimiharjoittelun toukokuun alussa ja yhteistreenit käynnistyvät heti, kun olosuhteet sen sallivat. Joukkue tulee harjoittelemaan ennen karsintoja 3-4 kertaa viikossa ja kauden aikana keskimäärin 3 kertaa viikossa.

Joukkueeseen haetaan vielä yhtä maalivahtia, 1-2 puolustajaa sekä 3-4 hyökkääjää. Joukkueen pelaajiston runko ja valmennustiimi kokonaisuudessaan julkistetaan toukokuun alkupuolella

Hae mukaan A -poikien 00-02 ikäluokan joukkueeseen kotisivujen yhteydenottolomakkeen kautta osoitteessa www.helsinkiunited.com tai olemalla suoraan toiminnanjohtaja Marttin Herraseen tai päävalmentaja Sebastian Luseniukseen:

Marttin Herranen
marttin.herranen@helsinkiunited.com
050-3884440

Sebastian Lusenius
sebastian.lusenius@helsinkiunited.com
040-5496315

Yhteydenottolomake

15 + 10 =

Copyright © Helsinki United 2020